Beslenme ve Fiziksel Aktivite

Beslenmenin yanında fiziksel aktiviteninde önemi büyüktür. Beslenme ve fiziksel aktiviteyi birbirini tamamlayan yapboz parçaları gibi düşünebiliriz. Bildiğimiz gibi parçalar tamamlanmadığında görüntü görmek pek mümkün değildir. Bu nedenle sağlık durumunuzu göz önünde bulundurularak kontrollü ve seveceğiniz bir spor dalı ile fiziksel aktivitenizi ilerletebilirsiniz.
Bir çok spor seçeneklerimiz var, kimi kick boks yaparken zevk alır, kimi fitness, kimi yüzme, kimi basket, kimi tenis, kimi antigravity yoga, kim hatha yoga, kimi karete, kimi bisiklet gibi birçok seçeneğimiz var.
Sizler size en uygun spor dalını seçtiğiniz zaman motivasyonlu devam ederek beslenmenizin yanında sağlıklı yaşam için fiziksel aktivitenizi arttırmış ve kalıcı çözümler için ilerlemiş olursunuz.

Kilo vermek isteyenler, kas kazanımı sağlamak isteyenler, daha dinç ve hastalıklara yakalanma riskini azaltmak adına etkili olduğunu çalışmalar dahilinde görmekteyiz.
Sizlere en kolay ve pratik olucak şekilde haftanın 3-4 günü yaklaşık 45 dakikalık tempolu yürüyüş ile başlamanızı öneririm.
Bununla beraber adım sayısı takibi yaparak 10 bin adım hedefine ulaşmak için kendinize minik adımlarla ilerlemenizi tavsiye ederim.
Ozaman ne diyoruz, minik adımlar önce yürümeyi sonra uçmayı sağlar?‍♀️
Vazgeçmeyin, ertelemeyin, kendinize zaman ayırın ve hedefinize ulaşma yolunda fiziksel aktivitenizi mutlaka yapın.

This your life, this is your body take care of yourself

Seda Yağız

Diyetisyen

Beslenme yaşam boyu devam eden bir eylemdir, bu eylemi gerçekleştirirken sağlıklı ve düzenli bir şekilde ilerletmek adına yolculuğunuzda yol arkadaşınız olarak sizi tanıyıp size yönelik ilerleme sağlayıp kalıcı bir mutluluğu elde etmeniz üzerine beslenme ve diyet uzmanı olarak buradayım.

Serving Healthy Food

Meal Planner

Get lots of weekly keto and low-carb meal plans, complete with shopping lists, with our premium meal planner tool.