About Me/ Hakkımda

Hakkımda

Merhaba Ben Seda Yağız

Lise sürecimde yaşadığım kilo sorunu sebebiyle birçok diyet programıyla aşina olarak beslenme ve spor üzerine araştırmalarım ve uygulamalarım doğrultusunda kararlı bir şekilde ilerlerken bu doğrultuda   'ben diyetisyen olmalıyım' kararı aldım. Üniversite sürecimde mesleğim adına kazandığım bilgileri ilk olarak kendimde uygulayarak mükemmel sonuçlar elde  elde edip ideal kiloma ulaştım. Bu sonuçlar beni mutlu ederek daha çok sağlıklı beslenmeye yöneltti ve bu mutluluğu tüm insanlarında yaşamasını istiyorum. Tüm insanların hayatlarına güzel dokunuşlar yapabilmek ve mutlu edebilmek beni mesleğime daha çok bağlıyor.

4 yıl süren lisans eğitimimi Gaziantep ilindeki Hasan Kalyoncu Üniversitesinde tamamladım. Okul sürecimde kendimi mesleki olarak geliştirmek adına zorunlu stajlarım yanısıra gönüllü stajlar yaparak ve beraberinde farklı şehirlerde birçok sertifika ile kongre programlarına katılmaya özen gösterdim. Bunun yanı sıra sosyal yönden gelişim sağlayabilmek adına tiyatro,nane limon,dans gibi klüp üyeliğinde bulunarak etkinliklere katılım sağlamaya çalıştım. Yabancı dilimi geliştirmek adına eğitim sürecimin 1 döneminde Erasmus- Exchange programına hak kazanarak yurt dışında eğitim alma fırsatım oldu. Bu süreçte birçok ülke ziyaretinde bulunarak farklı kültürleri tanıma, yeme düzenini görme ve tatma fırsatını yakaladım. Doğru öğrenmenin gezerek ve okuyarak olduğunu savunarak ilerleyenlerdenim.

Beslenmenin iyi bir şekilde sağlanması için  çeşitli gıdalarla miktarlıca tüketiminin yanında ruhsal beslenmenin ve sosyal yönden beslenmenin de sağlanması gerektiğini düşünmekteyim.

Sloganımız;

  • Vücudun için beslen,
  • Ruhun için beslen,
  • SOSYALLİĞİN için beslen.

Bu şekilde beslenmemizin etkilendiği faktörleride besleyerek sağlıklı beslenme şeklimizi daha iyi oluşturabileceğimizi düşünmekteyim.

Beslenme düzenimizi oluştururken ilk olarak tabaklarımıza sağlıklı donuşlar ve porsiyonlamalarla başlayabiliriz. Sağlıklı, lezzetli, estetik tabaklar oluşturarak 5 duyu organımızın kullanımı ile  yeme düzenini oluşturabilirsiniz.

Beslenme yaşam boyu devam eden bir eylemdir, bu eylemi gerçekleştirirken sağlıklı ve düzenli bir şekilde ilerletmek adına yolculuğunuzda yol arkadaşınız olarak sizi tanıyıp size yönelik ilerleme sağlayıp kalıcı bir mutluluğu elde etmeniz üzerine beslenme ve diyet uzmanı olarak buradayım.

Haydi yolculuğumuza başlayalım.

Professional

Uzmanlarımız

This your life, this is your body take care of yourself

Seda Yağız

Diyetisyen

Beslenme yaşam boyu devam eden bir eylemdir, bu eylemi gerçekleştirirken sağlıklı ve düzenli bir şekilde ilerletmek adına yolculuğunuzda yol arkadaşınız olarak sizi tanıyıp size yönelik ilerleme sağlayıp kalıcı bir mutluluğu elde etmeniz üzerine beslenme ve diyet uzmanı olarak buradayım.

Serving Healthy Food

Meal Planner

Get lots of weekly keto and low-carb meal plans, complete with shopping lists, with our premium meal planner tool.